
Новий аспект у виробництві дієтичного харчування.
Останнім часом все більше уваги приділяється харчуванню, здатному насичувати людський організм не лише калоріями, але й вітамінами, мікроелементами та мінералами, потрібними для його підтримки у здоровому стані. Окрім свіжих овочів та фруктів першість у списку корисних продуктів, зрозуміло, належить молоку. Воно призначене природою людині з перших днів життя, але ...
Чи насправді всім корисно пити молоко? Виявляється, що ні. Частина людей не переносять молоко та молочні продукти. При їх вживанні у них виникають різноманітні харчові розлади: від здуття до проносу. А для дітей з несприйнятністью молока все може закінчитись вельми сумно.
Світова статистика свідчить, що кількість таких хворих в Африканських країнах досягає 75%, в Америці серед індіанського населення цей показник сягає 90%, сильно потерпають також арабські та азіатські народи. У наших сусідів в Європі неприйнятністю лактози страждають приблизно 15% населення. В Україні немає обліку по таких недужих, але від того стан речей не кращий.
Що ж за небезпека захована в молоці та як від неї захиститись?
Несприйнятність лактози – один з видів незасвоєння, нездатності виконувати процес повноцінного розщеплення їжі. В основі нездужання лежить ланцюгова хімічна реакція, що відбувається в кишківнику хворого. Основні симптоми – розлад стільця, метеоризм, коліки. Причина розладів – ферментний недолік: організм хворого виробляє надто незначну кількість ферменту лактази, необхідного для перетравлювання лактози в кишківнику. Це не аллергія, так як не відбувається патологічної іммунної реакції. Але, як і при аллергії, розвитку нездужання можна опиратись, якщо виключити споживання незасвоюваної речовини, тобто лактози. Ніби не складний вихід, та чи все так просто насправді?
Звісно, що велика кількість лактози вміщується в молоці і молочних продуктах, але відмова від їхнього споживання не тільки різко скорочує кількість кальцію в раціоні, але і знижує здатність організму засвоювати його з інших продуктів. Ще один аспект проблеми – це присутність лактози майже у всіх готових промислових продуктах: ковбасах, соусах, випічках, хлібобулочних виробах, заморожених та сухих напівфабрикатах, підсилювачах смаку, солодощах і навіть в медикаментах. Пояснення цьому в дешевизні і нейтральному смаку молочного цукру. Чи можемо ми виключити всі ці продукти із нашого щоденного споживання? Досить риторичне питання, але і його можна вирішити. Наслідки від вживання лактозовмісних продуктів пом΄якшуються ферментним препаратом лактазою, що додатково включається до їх складу. Особливо актуальним напрямком харчової галузі є вироблення молока та молочних продуктів з заниженим вмістом або без молочного цукру. Для цього в технологічний процес виробництва додатково включається операція по внесенню ферменту та витримці перед фасуванням. Смак продуктів майже не змінюється, або ж набуває приємного дещо солодкуватого присмаку.
Фірма «Каралесс» імпортує з Італії від виробника « Biochem.srl» ферментний препарат «Лактафрі». Він успішно пройшов випробування у виробництві згущеного молока, спеціалісти підприємства відмітили доцільність його застосування. На черзі – інтерес з боку виробників незбираномолочних та кисломолочних продуктів та напоїв.
Безлактозне молоко для щоденного споживання користується великим попитом у супермаркетах за кордонами України. Надалі очікується збільшення його шанування і у нас.
Виробники! Зверніть увагу на нагальність питання! Рухайтесь в напрямку передових технологій, передбачайте тенденції ринку і будьте господарями ситуації, а працівники фірми «Каралесс» допоможуть вам у цьому.